marți, 22 februarie 2011

A dull morning.

Mă trezesc buimacă din somn pe la 10:30 datorită lui Alex [Mancate'ar curcile mă! Transformate'ai în clătită să te ard >:) ], de la care am primit un mesaj cum că el dormea la 1:35 noaptea când i-am dat eu mesaj cu textul " Costică dormi? :)) ". Doamne, cum să dormi la ora aia?:| . În fine,deja m-am abătut de la subiect. Încerc să mă culc la loc. Îmi scufund capul în perna moale, dar o lumina insistentă a zilei mă vrea alături de ea. Deşi chiar vroiam să mai dorm, numai am ce face. Mă ridic foarte greu din pat, cuprinsă de lenevia care mă îmbrăţişează în fiecare zi. Mă duc cu ochii închişi până la geam şi ridic jaluzelele pentru ca lumina să intre mai uşor în cameră şi pentru a mă trezi mai uşor. Deschid calculatorul şi ca deobicei îşi dă restart de mai multe ori. Încă nu am aflat de ce. Tata spune că vrea să înlocuiască bateria şi dacă nu e de la ea, cică e de la sursă. Oricum, dacă ştie cineva de la ce poate fi, spuneţi-mi, vă rog! Continuând, mi se deschide calculatorul abea după jumătate de oră şi intru puţin pe mess, apoi stau puţin şi pe hi5 după care m-am dus să mă culc pentru că mă luase un somn de toate zilele .

Btw, ne vedem la urmatorul post .:)>- . 

2 comentarii: